© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek

  Powrót

IN3 Architekci Projektowanie wnętrz Warszawa

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przedstawiamy projekt aranżacji wnętrza mieszkania z rynku wtórnego o powierzchni 60 mkw w Warszawie. W zakresie naszej pracy było zaprojektowanie przedpokoju, salonu, korytarza, łazienki i sypialni w stylu modern classic z zachowaniem części kuchni istniejącej oraz podłogi. Dodatkowo wyzwaniem było wydzielenie brakującego przedpokoju w salonie przy wejściu tak aby nie zabierał on dużo światła wpadającego ze świetlika dachowego do strefy dziennej oraz przeprojektowanie lokalizacji drzwi wejściowych do łazienki, tak aby była ona dostępna z korytarza, a nie jak poprzednio z sypialni. 
Pierwszym pomieszczeniem jest przedpokój, który wydzieliliśmy ścianką ażurową oraz szafą. Umieściliśmy w nim duże lustra na ścianie i na boku szafy, aby optycznie powiększyć jego przestrzeń. Ponadto przy drzwiach zaproponowaliśmy czarny wieszak o rozkładanych haczykach na odzież wierzchnią. Przedpokój wydzieliliśmy tak, aby świetlik dachowy dawał światło w nim jak i w strefie dziennej. 
Przedpokój jest otwarty na salon, który zaprojektowaliśmy w bieli i szarościach z wykorzystaniem kontrastującego granatu. Na prośbę klientów uwzględniliśmy pozostawienie istniejącej podłogi drewnianej w bardzo jasnym odcieniu dębu. Głównymi elementami ekspozycji wnętrza są meble wolnostojące takie jak komoda z ciemnego drewna egzotycznego, granatowa, nowoczesna kanapa, szary, wygodny fotel z podnóżkiem oraz charakterystyczne stoliki kawowe, natomiast monumentalne zabudowy stolarskie pełnią rolę doskonałego tła. Dla urozmaicenia oraz podkreślenia stylu zaproponowaliśmy złote, nietypowe oświetlenie.
Kolejnym otwartym na salon pomieszczeniem jest kuchnia. Przeprojektowaliśmy istniejące meble z Ikei, które były na jednej ścianie z małą ilością blatu. Zostawiliśmy istniejąca lodówkę, płytę indukcyjną, piekarnik oraz zmywarkę, lecz zmieniliśmy jej lokalizację. Teraz kuchnia zajmuje dwie ściany, dzięki czemu dobrze wypełnia przestrzeń i jest praktyczna. Dla obniżenia kosztów zostawiliśmy też istniejąca podłogę i grzejnik. Obniżyliśmy część sufitu, aby ukryć przewód wentylacyjny do podłączenia okapu, a w jego zabudowie umieściliśmy pasmo Led, które oświetli część kuchni.
Dalej jest korytarz. To proste pomieszczenie komunikacyjne urozmaiciliśmy o monumentalne zabudowy meblowe z dużą ilością miejsca do przechowywania, miejscem na książki, a także witryną na alkohole dostępną od strony salonu. Ponadto na końcu korytarza, tuż przy drzwiach do łazienki zaprojektowaliśmy szafę gospodarczą z ukrytą pralką i suszarką. Wykorzystaliśmy 3 kolory powtarzające się we wnętrzu czyli biel, szarość i granat.
Kolejnym pomieszczeniem jest łazienka. Zaprojektowaliśmy ją z wykorzystaniem płytek gresowych imitujących biały marmur oraz kontrastującej, zielonej jodełki francuskiej, natomiast na podłodze ułożyliśmy heksagonalną mozaikę biało czarną. Jedną ze ścian pozostawiliśmy bez płytek i zaproponowaliśmy na niej sztukaterię ścienną.
Ostatnim pomieszczeniem jest sypialnia. Udało nam się w niej zmieścić duże i wygodne łóżko tapicerowane z zagłówkiem, pojemną szafę oraz toaletkę z funkcjonalnym lustrem wiszącym z wbudowanym oświetleniem. Kolorystyka wnętrza nawiązuje do strefy dziennej mieszkania, natomiast z uwagi na zalecenie aby wnętrze było jasne, to mocnym kontrastem jest łóżko w kolorze granatowym i ciemno szare zasłony.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________