© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek

  Powrót

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przedstawiamy projekt remontu dwóch łazienek w domu jednorodzinnym. Budynek znajduje się w miejscowości Niemce pod Lublinem. Łączna powierzchnia użytkowa pomieszczeń to 17 metrów kwadratowych. Założeniem inwestorów było całkowite odnowienie łazienek, tak aby nadać im nowoczesnego i eleganckiego stylu. Klienci chcieli aby łazienki były bliźniaczo podobne, dlatego zastosowaliśmy tutaj podobne materiały okładzinowe. 
Zdecydowaliśmy się na połączenie płytek gresowych imitujących marmur calacatta ze złotą żyłą,  płytek gresowych imitujących drewno oraz płytek gresowych imitujących beton. 
Pierwsza z łazienek znajdowała się na parterze. Inwestorzy chcieli w niej zmieścić kabinę prysznicową, WC oraz umywalkę. Problematyczny okazał się kształt łazienki, gdyż jest ona wielobokiem w rzucie. Dzięki zastosowaniu kabiny prysznicowej ze skośną ścianką udało się zmieścić wszystkie potrzebne elementy. Zaprojektowaliśmy szafkę z wbudowaną umywalką, a także okrągłe podświetlone lustro, co daje łazience ciekawego klimatu. Ponadto wszystkie dodatki oraz armaturę zaplanowaliśmy w czarnym matowym kolorze. 
Jeżeli chodzi o drugą łazienkę, znajdowała się ona na piętrze. Mieliśmy tutaj dużo powierzchni do zaplanowania, więc nie przeszkadzały nam skosy w suficie. Łazienka była dobrze doświetlona przez 2 okna. Podobnie jak w łazience na parterze użyliśmy tutaj płytek gresowych imitujących drewno oraz marmur, natomiast płytkę imitującą beton dobraliśmy w jaśniejszym odcieniu. W łazience wyznaczyliśmy 4 strefy: strefę prysznica, strefę WC, strefę kąpielową oraz strefę z umywalkami i lustrem. Podobnie jak w pierwszej łazience zaprojektowaliśmy czarną matową armaturę i dodatki. Strefę prysznica i WC oddzieliliśmy ścianką zbudowaną z płyt gipsowo-kartonowych. Kabina prysznicowa o wymiarach 90 x 100 cm w zupełności spełniła oczekiwania inwestorów. W strefie WC udało się zmieścić miskę ustępową oraz bidet, a także szafkę z lustrzanymi frontami aby zwiększyć miejsce do przechowywania. W strefie kąpielowej zaprojektowaliśmy wannę wolnostojącą firmy Besco oraz ściankę z podświetleniem LED, która pełni funkcję półki przy wannie. Przechodząc do umywalek po drodze mijamy designerski czarny fotel, aby przez chwilę się zrelaksować. W ostatniej strefie zaprojektowaliśmy pojemną zabudowę z szufladami i 2 umywalkami dla domowników. Ponadto na całej ścianie znajduje się lustro podświetlone LED, które dodatkowo powiększa na przestrzeń.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________