© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek

  Powrót

IN3 Architekci Projektowanie wnętrz Warszawa

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przedstawiamy projekt aranżacji wnętrza mieszkania z rynku deweloperskiego o powierzchni 50 mkw przy ul. Św. Stanisława w Warszawie.  Inwestorce zależało na jasnym i prostym wnętrzu, w którym rolę dekoracji będą głównie pełnić plakaty polskich wybitnych artystów i elementy, które łatwo w przyszłości wymienić. Wnętrze miało być wolne od ostatnio modnych materiałów takich jak: kamień, marmur, beton, cegła, sztukateria itd. Stworzyliśmy więc proste, eklektyczne wnętrze wpisujące się w styl Modern Vintage/Retro. Ważnym zabiegiem była także zmiana układu funkcjonalnego mieszkania. Inwestorce zależało na stworzeniu dodatkowego pokoju w miejscu kuchni. Zaprojektowaliśmy więc aneks kuchenny w strefie salonu, a w miejscu dawnej kuchni powstał pokój gościnny oraz miejsce do sporadycznej pracy przy komputerze. 

W przedpokoju zastosowaliśmy ciemne, brązowe, gładkie płytki, które kontrastują z białymi ścianami. Aby nadać wnętrzu nowoczesności zaprojektowaliśmy drzwi z ukrytą ościeżnicą oraz zabudowy z płaskimi frontami, urozmaicone punktowymi uchwytami. Nie zabrakło też miejsca na ławeczkę oraz plakat autorstwa Waldemara Świerzego.

W strefie dziennej mimo niewielkiego metrażu udało nam się zmieścić aneks kuchenny, strefę wypoczynkową oraz jadalnię. Zastosowaliśmy tutaj stonowaną kolorystykę opartą na bieli, beżach, oliwce i ochrze. Na podłodze znajdują się panele laminowane imitujące drewno, natomiast pas przy kuchni wyłożony został płytkami ze względów praktycznych. Kuchnia to połączenie bieli i frontów w kolorze oliwkowym. Zastosowaliśmy tutaj fronty w klasycznym stylu z delikatnym frezem i okrągłymi uchwytami w połączeniu z nowoczesnymi płaskimi frontami otwieranymi na system tip-on. Jadalnia to okrągły rozkładany stół z krzesłami w stylu retro. Zaproponowaliśmy klientce niskie zabudowy, które wydzielają przestrzeń, a dzięki swojej wysokości nie zabierają tak dużo przestrzeni w salonie. Oświetlenie to nowoczesne lampy ze szklanymi kloszami oraz złotymi akcentami, które rozświetlają przestrzeń. Rozkładany narożnik to główne miejsce do wypoczynku. W mieszkaniu brakuje telewizora, ponieważ klientka uznała, że go nie potrzebuje. Dzięki temu układ salonu jest dość nietypowy, ponieważ telewizor nie tworzy centrum pomieszczenia i układ wydaje się być otwarty.

Kolejnym pomieszczeniem jest pokój gościnny, który również utrzymany jest w kolorystyce takiej jak w salonie. Głównym elementem przyciągającym wzrok jest rozkładana kanapa w kolorze czerwonej ochry. Nie zabrakło tutaj również dzieł polskiej szkoły plakatu. Udało się także wygospodarować miejsce do bardzo sporadycznej pracy przy komputerze w postaci opuszczanego małego biurka i składanego krzesła. W pokoju znajduje się również szafa dla gości oraz siedzisko. 

W sypialni pojawia się nowy kolor, w postaci niebieskiego łóżka i dywanu. Klientce zależało na wprowadzeniu czegoś innego, aby kolorystyka nie była zbyt monotonna. Mimo to, że jest to nowy kolor, idealnie wpasowuje się w styl całego mieszkania. Po prawej stronie od wejścia znajduje się duża, pojemna szafa ze składanymi frontami. Obok łóżka zaprojektowaliśmy dwie okrągłe szafki nocne, nad którymi wiszą nowoczesne lampy, które idealnie pasują do żyrandola na suficie. 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________