Powrót

IN3 Architekci Projektowanie wnętrz Warszawa

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przedstawiamy Wam projekt mieszkania 3 pokojowego w stylu industrialnym (loftowym) zlokalizowanego przy ulicy Bluszczowej w Lublinie (osiedle Ponikwoda). Zakres naszego projektu obejmował wszystkie pomieszczenia z wyjątkiem jednego pokoju. Powierzchnia mieszkania wynosi około 70 metrów kwadratowych. Jest to mieszkanie w zabudowie wielorodzinnej na poddaszu. Z uwagi na znaczną wysokość kondygnacji oraz upodobania klientów zdecydowaliśmy zaproponować tutaj styl industrialny (lofotwy). Jednak aby mieszkańcom przyjemniej się egzystowało postanowiliśmy nieco ocieplić wnętrze poprzez zastosowanie wiele akcentów kolorystycznych oraz zieleni. Oprócz tego we wnętrzu królują materiały typowe dla stylu industrialnego takie jak cegła, drewno, beton, szkło oraz czarne elementy metalowe.

Jednym z głównych wytycznych od klientów była potrzeba dużej ilości miejsca do przechowywania. Właśnie tutaj wykorzystaliśmy dużą wysokość w świetle mieszkania - zaprojektowaliśmy wysokie zabudowy meblowe, które maksymalizują miejsce do przechowywania.

Jeżeli chodzi o układ mieszkania - usunęliśmy ściany działowe wydzielające oddzielny WC i w jego miejscu wstawiliśmy wysoką szafę gospodarczą z pralką, ponadto zrezygnowaliśmy ze ściany wydzielającej kuchnię, dzięki czemu uzyskaliśmy dużą otwartą przestrzeń w strefie dziennej. Dzięki temu zmieściła nam się także wyspa kuchenna. Elementem podkreślającym styl industrialny mieszkania są także metalowe konstrukcje występujące nad wyspą kuchenną oraz nad TV w salonie - na tle czerwonej cegły. 

W łazience po przesunięciu otworu drzwiowego udało nam się zmieścić wannę oraz oddzielny prysznic o którym marzyli klienci. Zastosowaliśmy tutaj ciepłe kolory w postaci płytek imitujących drewno oraz płytek w stylu patchworkowym. Dzięki zastosowaniu zielonej ścianki wnętrze łazienki otrzymało trochę klimatu SPA. Czarna armatura i dodatki podkreśliły jeszcze bardziej loftowy styl mieszkania, natomiast kolorowa meksykańska umywalka nablatowa sprawia, że łazienka jest niepowtarzalna.

W sypialni zaprojektowaliśmy wysoką zabudowę meblową z wbudowaną toaletką dla Pani domu, nad którą wisi okrągłe lustro oraz loftowy kinkiet. Akcentem kolorystycznym jest tapicerowane, zielone krzesło. Charakteru wnętrzu nadaje fototapeta z motywem leśnym. Natomiast o industrialnym stylu przypomina nam charakterystyczne oświetlenie w systemie szynowym oraz lampy wiszące i kinkiet z elementami czerni, szkła i miedzi.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
projektowanie pokoju
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek