© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek

  Powrót

IN3 Architekci Projektowanie wnętrz Warszawa

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przedstawiamy metamorfozę mieszkania z rynku wtórnego. Jest to mieszkanie o powierzchni 55m2 znajdujące się na warszawskim Mokotowie przeznaczone dla kapitana lotnictwa. Całość mieszkania utrzymana jest w nowoczesnym stylu o męskim charakterze. W strefie wejściowej dominuje beton w kontraście do grafitowych ścian i elementów, natomiast akcentem są fronty w kolorze granatowym. Duże powierzchnie luster powiększają nam przedpokoje o niewielkiej wysokości w świetle. 

W kuchni przewija się motyw kontrastów, który uzupełniają granatowe fronty. Pomimo niewielkich wymiarów pomieszczenia udało nam się zaprojektować bar na szybkie posiłki, który docelowo będzie miał możliwość wsuwania w zabudowę. Zaproponowaliśmy ciąg kuchenny w odpowiedniej kolejności, natomiast gabaryty zabudowy meblowej wyznaczył nam poniekąd nowy licznik gazu, który ukryliśmy w słupku z barem obok szachtu wentylacyjno - kanalizacyjnego.

Salon z jadalnią otworzyliśmy na strefę wejściową usuwając istniejące drzwi w ścianie konstrukcyjnej. W celu ocieplenia wnętrza zaprojektowaliśmy jasną drewnianą podłogę. Surowego charakteru nadaje tutaj ekspozycyjna ściana z betonu architektonicznego za telewizorem, która zostanie podświetlona pasmem led ukrytym w zabudowie sufitowej. Ponadto w salonie tak jak i w całym wnętrzu przewija się kolor granatowy, który ożywia tą przestrzeń. Ciekawej atmosfery dodają także okrągłe lustra oraz stół z betonowym blatem w połączeniu z krzesłami tapicerowanymi w dwóch kolorach - szarym oraz pepitki. 

W sypialni wprowadziliśmy nieco zieleni na ścianie co w połączeniu z drewnem nadaje ciepła wnętrzu. Sypialnia w tym projekcie jest małym pomieszczeniem, ale proponując lustrzane fronty szafy bardzo ja powiększyliśmy optycznie. Klimatu nadaje także neon powieszony nad łóżkiem. 

W łazience wróciliśmy do mody na lastryko, w naszym przypadku jest to gres od hiszpańskiego producenta Baldocer w kontraście do ciemnych plytek od Saloniego. Ociepliliśmy łazienkę drewnopodobną mozaiką od Porcelanosy. Chcąc zwiększyć ilość miejsca do przechowywania zaprojektowaliśmy nad miską ustępową szafkę ukrytą pod lustrem, a także dużą szafkę pod umywalką. 

W gabinecie zaproponowaliśmy zabudowę stolarską z biurkiem oraz półkami i szafkami na dokumenty oraz książki, a także dekoracje, które spersonalizują wnętrze. Ponadto umieściliśmy niedużą, granatową sofę z funkcją spania dzięki czemu pomieszczenie może służyć za pokój gościnny. Dodatkowo zaproponowaliśmy telewizor, do którego można podłączyć konsolę do gier co pozwoli na chwile relaksu w trakcie pracy.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________