© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek

  Powrót

IN3 Architekci Projektowanie wnętrz Warszawa

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przed Wami mieszkanie o powierzchni 78 m2 na warszawskiej Pradze Południe. Całe wnętrze utrzymane jest w szarościach i ocieplającym drewnie z mocnymi zielonymi akcentami. Inwestorzy chcieli stworzyć nowoczesne wnętrze, które będzie zgrywało się z kilkoma dodatkami, które posiadają w swojej kolekcji i koniecznie chcieli przenieść do swojego nowego mieszkania jak np. XIX wieczne Tremo, poroże jelenia, dywan z krowiej skóry czy też kilka obrazów. Nie było to najłatwiejszym zadaniem, ale myślimy, że wyszło idealnie.

 

W przedpokoju na uwagę zasługuje zabudowa meblowa na obuwie, która płynnie przechodzi w kuchnię. Na podłodze mamy ciemne płytki imitujące kamień, które zgrywają się z ciemną szarą ścianą, a także kontrastują z jasnymi szarymi ścianami. Zastosowaliśmy tutaj drzwi z dekoracyjną płyciną, a także lustra które optycznie powiększają przestrzeń.

 

W strefie dziennej najważniejszym elementem jest charakterystyczna zielona płytka imitująca kamień. Została ona użyta zarówno na ścianie z telewizorem oraz na zabudowie kuchennej. Jest to element, który charakteryzuje to wnętrze. Ciekawym elementem w zabudowie kuchennej jest też ukrycie mini spiżarni obok lodówki. Dzięki płynnemu przejściu szafy z przedpokoju mogłoby się wydawać, że kuchnia zaczyna się dopiero od lodówki. W rzeczywistości przestrzeń po prawej stronie została wykorzystana jako miejsce do przechowywania, w którym pomieści się naprawdę bardzo wiele. 

Poprzez ustawienie mebli oddzieliliśmy strefę jadalni i salonu. Udało nam się zmieścić spory stół z drewnianym blatem i czarnymi stalowymi nogami. Krzesła kolorystycznie nawiązują do dekoracyjnej płytki. 

W strefie salonu mamy duży rozkładany narożnik oraz biokominek, nad którym zaprojektowaliśmy małą biblioteczkę. Tworzy to niesamowity klimat w połączeniu z podświetleniami LED.

 

Kolejnym pomieszczeniem jest sypialnia z prywatną łazienką. W sypialni charakterystycznym punktem jest nieregularna okładzina ścienna z panelami tapicerowanymi, podświetlona pasmem LED. Nie zabrakło także dużej szafy do samego sufitu, która pomieści dużo ubrań. Przy wejściu powstał kącik z grafitowym lustrem oraz pufą. Honorowe miejsce na ścianie na przeciwko drzwi zajął obraz w abstrakcyjnym stylu. 

Większość z naszych klientów marzy o prywatnej łazience dostępnej z sypialni. Mimo tego, że jest to mieszkanie w bloku udało się tutaj zastosować taki układ. Łazienka nie jest duża, ale posiada wszystko co powinna, czyli prysznic, WC oraz umywalkę. Zastosowaliśmy tutaj płytkę o niespotykanym wzorze, której tłem jest ta sama płytka, która została użyta na podłodze w kuchni i przedpokoju. Łazienkę ociepla drewno użyte na zabudowach meblowych.

 

Ogólnodostępna łazienka jest utrzymana w zdecydowanie jaśniejszej kolorystyce. Jasne beżowe płytki w połączeniu z wielkoformatową płytką imitującą Onyks sprawiają, że wnętrze jest przyjazne i spokojne. Ocieplające drewno nadaje mu przytulności a podświetlane lustra nadają klimatu. W tej łazience klienci chcieli mieć wannę. Nie zabrakło również miejsca na szafę z pralką i suszarką. 

 

Ostatnim pomieszczeniem w tym mieszkaniu jest gabinet. Tutaj musieliśmy zmieścić najwięcej. Klientom zależało na wstawieniu tutaj pianina, uchwytów na powieszenie rowerów, fotela, a także dużej zabudowy meblowej z biurkiem i wieloma schowkami. Wszystko udało się zmieścić na niespełna 9 m2. 

 ________________________________________