© 2018 - IN3 architekci - projektowanie wnętrz Warszawa

Współpraca: 

Warszawa
kawalerka
kuchnie z salonem
Projekt domu
projektowanie domu
Lublin
projektowanie mebli
projektowanie łazienek
wystrój wnętrz
architektura wnętrz
projekt wnętrza
architekci wnętrz
projekty wnetrz
wysublimowany
kuchnia z salonem
projektowanie wnętrz warszawa
projekty
aranżacji
projekty salon
salon z kuchnią
pokoj dla nastolatek

  Powrót

IN3 Architekci Projektowanie wnętrz Warszawa

 

IN3 Architekci - Projektowanie wnętrz Warszawa

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Przedstawiamy projekt aranżacji wnętrza wybranych pomieszczeń o powierzchni 64 mkw domu w Ustanowie pod Warszawą. W zakresie naszej pracy było zaprojektowanie wiatrołapu, holu, salonu, kuchni, łazienki oraz toalety. Marzeniem klientów było spójne, nowoczesne i jasne wnętrze, z delikatnymi akcentami kolorystycznymi.

Na początek prezentujemy tradycyjnie wiatrołap. Zaprojektowaliśmy w nim dużą, symetryczną szafę na odzież wierzchnią z siedziskiem umieszczonym w jej środku obłożonym panelami tapicerowanymi w kolorze ciemnoszarym. Na bokach umieściliśmy fronty lustrzane dzięki czemu udało się powiększyć optycznie przestrzeń i zwiększyć ilość światła wpadającego do wnętrza przez panel szklany drzwi wejściowych. Na podłodze zaprojektowaliśmy delikatne szare płytki w rozmiarze 80x80 cm, które ciekawie korespondują z drewnianym cokołem i listwami przypodłogowymi. W całym domu zaproponowaliśmy drzwi wewnętrzne o teksturze jasnego dębu z elementami mlecznego szkła.

Kolejnym pomieszczeniem jest hol. Wchodzimy do niego bezpośrednio z wiatrołapu, a na ścianie naprzeciwko wejścia zaprojektowaliśmy duże lustro, które odbija nam ścianę z ciemnoszarą, geometryczną tapetą. Ponadto w holu umieściliśmy ramkę z elegancką abstrakcją ze złotymi akcentami (które występują też w innych częściach domu) i metalowy, designerski kwietnik. Na podłodze zaproponowaliśmy wysokiej jakości panele laminowane, które do złudzenia przypominają prawdziwe drewno.

Hol jest otwarty na salon połączony z jadalnią. Zaprojektowaliśmy go jako nowoczesny i dość minimalistyczny, bez dużej ilości dekoracji. Charakterystycznym elementem są tutaj akcenty kolorystyczne w postaci turkusowego fotela oraz różowych zasłon. Na ścianie z telewizorem umieściliśmy wielkoformatowe, lustrzane płytki doskonale imitujące biały marmur, a po bokach zaprojektowaliśmy delikatne lamele w kolorze ciepłej szarości. W pomieszczeniu znaleźliśmy też miejsce na zabudowę z półkami na dekoracje i książki tuż przy ścianie z telewizorem oraz na witrynę przy stole jadalnianym. Ponadto zaprojektowaliśmy tutaj kominek narożny z obudową i półką z czarnego granitu, a tuż obok wnękę na drewno. Całość ociepla duża ilość drewna oraz liczne światła led o barwie ciepłej bieli.

Następnym pomieszczeniem jest kuchnia. Z uwagi na jej otwarty charakter zaprojektowaliśmy w niej zabudowy kolorystyką nawiązujące do całej strefy dziennej, czyli ciepła szarość, drewno oraz biel, natomiast jako materiał blatu wykorzystaliśmy konglomerat imitujący delikatny, biały marmur. Aby uzyskać jednolitą powierzchnię blatu zaprojektowaliśmy zlew wykonany z tego samego materiału oraz ociekacz frezowany w nim, a ponadto umieściliśmy białą płytę indukcyjną, która nie rzuca się w oczy. Przy zabudowie w kształcie litery U umieściliśmy drewniany barek z 2 nowoczesnymi hokerami. Płytki na ścianie i podłodze od Tubądzin świetnie korespondują z zabudowami, natomiast lampy nad barkiem i charakterystyczna wnęka w suficie ze światłem kierunkowym stanowią doskonałą dekorację całości.

Kolejnym pomieszczeniem jest łazienka główna. Zaprojektowaliśmy ją w ciepłym klimacie wykorzystując drewno, płytki o teksturze jasnego betonu oraz perskich wzorów. Umieściliśmy dużą ilość oświetlenia LED we wnękach, aby domownicy mogli sobie stworzyć relaksującą atmosferę.

Ostatnim pomieszczeniem jest toaleta. Projektując ją wykorzystaliśmy jednolite, kremowe płytki i połączyliśmy je ze ścianą w kolorze ciepłej szarości oraz płytkami drewnopodobnymi. Główną rolę odgrywa tutaj ściana z tapetą z motywem roślinnym, którą umieściliśmy w prysznicu. Wchodząc do toalety od razu rzuca się w oczy, a podświetlona pasmem LED od góry dodaje jej wyjątkowego charakteru.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________